Яке взуття та одяг потрібні для бігу

Помилка багатьох, це починати бігати в улюблених стареньких кросівках, хоч вони і не призначені для бігу, але їх не шкода. Але так робити не варто, по-перше, це знос підошви, а по-друге, взуття для бігу відрізняється від звичайного і критерії вибору його трохи інші.

Кросівки, в яких ви будете бігати, не повинні бути маленькими, а навпаки повинні мати запас, так як під час бігу кров приливає до ступень, вони збільшуються і пальці болісно впираються. Почорнілі кінчики нігтів на ногах – ознака неправильно підібраного взуття.

Слід приділити увагу ширині і формі кросівок. Стопа повинна відчувати себе не скуто, а вільно, але п’ята повинна фіксуватися, щоб виключити теліпання взуття на нозі.

Кросівки з найсильнішою амортизацією не потрібні новачкам, так як вони вимикають роботу, необхідних для побудови та розуміння техніки, м’язів. Якщо взуття дуже м’яке, то ви, не відчуваючи роботу стоп, можете  тільки закріпити неправильну техніку. При коротких дистанціях це не критично, але при збільщенні обсягів починаються болісні відчуття в колінних суглобах і травми.

Для пробіжок краще вибирати зручний одяг з синтетики тому, що бавовна швидко намокає, сковує рухи і довго сохне. Одягатися треба не жарко, так як непідготовлений організм швидко перегрівається і починає спрямовувати безліч сил та енергії, щоб нормалізувати температуру, тому бігти стає вкрай важко.