Як розпочати і закінчити тренування по бігу

Важлива складова будь-якого тренування – це комплексна розминка, з її допомогою ми піднімаємо пульс, допомагаємо тілу налаштуватися на майбутні навантаження і розігріваємо необхідні м’язи. В якості розминки підійде швидка ходьба або біг підтюпцем, але не більше 15-20 хвилин, динамічні махові і кругові рухи. Перед пробіжкою, особливу увагу приділіть сухожиллям і зв’язкам стопи, добре розігріті суглоби і зв’язки зводять можливість отримати травму до мінімуму.

razminka-beg

Заминка – також важлива частина тренування, вона виконується після основного навантаження і допомагає серцю плавно перебудуватися на спокійний режим, різке закінчення тренування шкідливо для серцево-судинної системи. Правильна заминка зменшує м’язовий дискомфорт після бігу, покращує розщеплення молочної кислоти, що сприятливо впливає на процес відновлення і знижує крепатуру.

У якості заминки відмінно підійдуть 10 хвилин кроку в середньому темпі, повільний біг і розтяжка. Слід пам’ятати, чим довше та інтенсивніше ваше тренування, тим сильніше вашому організму необхідна повноцінна заминка.

Розтяжка виконується в кінці тренування, не варто переносити її на початок, тому що недостатньо розігріті м’язи і зв’язки дуже легко пошкодити. Виконування вправ на розтяжку дозволяють максимально зняти напругу з м’язів, зберегти їх гнучкими та еластичними.