Правильна техніка, швидкість та дихання під час бігу

Часто можна почути: «щоб правильно бігти треба просто бігти», «біжи як біжиш» та інші, але перевчитися значно складніше і займе більше часу, ніж навчитися відразу правильно рухатися, тому слід відразу позначити моменти, на які слід звернути увагу:

– щоб уникнути травм і больових відчуттів в колінах  – не можна під час бігу різко опускатись на п’ятку, випрямляючи ногу;

– приземлення відбувається під центром ваги на передню частину стопи і тільки потім переносимо вагу на всю стопу і злегка торкаємося п’яткою;

– бігти слід легко, не тупати, без різких ривків і стрибків, рухи повинні бути граціозними і не доставляти дискомфорту;

– плечовий пояс розслаблений і опущений, рівна спина, м’язи пресу трохи напружені, руки розслаблені, ліктьовий згин тримаємо під кутом 90 градусів;

– кроки короткі і часті, без ривків;

– погляд спрямований вперед, а не під ноги.

Знайдіть час і подивіться відеоролики де показано правильну техніку бігу.

technika-bigu

Який темп вибрати для бігу

На самому початку, ми маємо не готові до великих навантажень м’язи, незміцнілі зв’язки і суглоби, швидкий темп бігу, в більшості випадків, закінчується травмами. Для збільшення швидкості та навантажень треба мати готовий до цього організм, а підготувати його і зміцнити зв’язки можна лише бігаючи в комфортному темпі і не один кілометр.

Швидкий пульс, преривчастий подих – це ознаки занадто швидкого темпу. Новачкам не слід розглядати швидкість, як показник якісного тренування, куди важливіше акцентувати увагу на збільшенні витривалості.

Початківцям треба відразу зрозуміти, що бігати кожен день не потрібно. По-перше, організм не буде так швидко відновлюватися, по-друге, психологічний аспект, коли сильно втомлюєтеся, то зростають шанси пропуску занять, а в подальшому і зовсім відмова від них.

Щоб отримати добрі результати не можна вимотувати себе важкими щоденними пробіжками, цей шлях веде лише до перетренування та апатії, а те, що не приносить задоволення, навряд чи принесе користь організму. М’язи повинні встигнути відновитися і відпочити, тому інтенсивні заняття слід чергувати з днями відпочинку і відновлювальних бігом. Цілком достатньо тренуватися тричі на тиждень.

Як правильно дихати під час бігу

Правильне дихання для бігу дуже важливе, воно знижує навантаження на серце, максимально збагачує киснем всі органи, дозволяє бігти довше і інтенсивніше, робить сам процес цікавіше і значно ефективніше.

Дихання – індивідуальний процес, і хоч правильне дихання у кожної людини своє, але є безліч універсальних технік, при використанні яких можна найбільш повно розкрити свої можливості і ресурси.

Ви самі визначаєте швидкість бігу і правильний для вас дихальний ритм. Не потрібно намагатися концентруватися і різко перебудовувати дихання, не слід підлаштовувати його під кожен крок, це природна функція.

Якщо зі старту почнете вірно дихати, то зможете пройти довшу дистанцію. Частота вдихів і видихів може змінюватися, на це впливають багато речей: пора року, особливості рельєфу місцевості, рівень вашої підготовки. І виходячи з цих факторів, організм сам визначить і буде регулювати правильне для вас дихання.